Jaki jest najlepszy moment na pierwszą wizytę w biurze karier (czy np. kiedy szukamy praktyk, czy kiedy już jesteśmy absolwentami)?

Na naszych studentów czekamy w Biurze Karier już od pierwszych chwil studiowania. Mamy świadomość, że na pierwszym roku trudno jest znaleźć czas na inne zajęcia poza nauką i adaptacją na uczelni. Jeśli jednak studenci poczują się pewniej i zaczną rozglądać się wokół siebie to mamy ciekawe oferty, które pozwolą im spokojnie i bezstresowo poznawać środowiska pracodawców. Naszą współpracę ze studentami rozpoczynamy od propozycji współpracy przy organizacji szkoleń, warsztatów, czy targów pracy. Są to duże i liczne przedsięwzięcia, które wymagają wsparcia ze strony studentów, kół naukowych, czy organizacji studenckich.

Jak dużo studentów co roku korzysta z pomocy biura karier?

Jeśli założymy, że Biuro Karier pomaga studentom na wielu płaszczyznach (serwis internetowy z licznymi ofertami pracy, praktyk, staży, i innymi), coroczne targi pracy, liczne warsztaty dla studentów prowadzone prze ekspertów z uznanych firm, porady udzielane droga emailową oraz bezpośrednią w biurze to możemy założyć, ze jest to spora liczba odbiorców.

Jak wygląda współpraca biur karier z firmami, które zatrudniają absolwentów?

Pracodawcy współpracują z Biurem Karier w zakresie pozyskiwania praktykantów i pracowników. Przekazują konkretne oferty adresowane do studentów i absolwentów właściwych kierunków. Firmy często zainteresowane są bezpośrednia konfrontacją ze studentami na uczelni, stąd liczne oferty organizacji prezentacji projektów rekrutacyjnych. W miarę ograniczonych możliwości (zajęcia dydaktyczne, brak czasu i wolnych sal ćwiczeniowych) staramy się organizować takie spotkania.  Najpopularniejszą formą kontaktu z osobami poszukującymi pracy lub praktyk są targi pracy, które zawsze znajdują licznych uczestników. Pracodawcy chętnie nawiązują współpracę w zakresie wspólnej organizacji eventów, konferencji, czy innych ważnych wydarzeń firmowych, które Biura Karier obejmuje swoim patronatem. Zapewnia to szeroką promocje takiego wydarzenia w uczelnianym środowisku i naszych medialnych narzędziach. W ostatnich latach popularną  formą zaistnienia firm w środowisku studenckim jest pozyskanie z grona studentów uczelni ambasadora firmy. Biuro Karier nierzadko pomaga w wyborze ambasadora, który w roku akademickim współpracuje z firma i biurem karier w zakresie promowania konkursów, projektów praktyk, staży, czy innych ciekawych przedsięwzięć realizowanych przez firmę.

Na co, poza pomocą w znalezieniu pracy czy praktyk, można liczyć udając się do biura karier?

W Biurze Karier poza popularna forma pomocy, czyli wskazówek związanych z poszukiwaniem pracy można umówić się na konsultacje związaną z przygotowaniem się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz zweryfikować swoje dokumenty aplikacyjne. Dysponujemy również licznymi poradnikami i przewodnikami z zakresu współczesnych trendów na rynku pracy, z bogatym indeksem firm działających na polskim (i nie tylko ) rynku, broszury informacyjne przygotowane przez ekspertów z urzędów pracy dotyczące prowadzenia własnej działalności gospodarczej, przepisów prawa pracy i itp.