roska o zadowolenie pracownika to jedno z głównych wyzwań stojących współcześnie przed kadrą zarządzającą. Korporacje prześcigają się w pomysłach, jak przyciągnąć i zatrzymać pracowników – od elastycznych godzin pracy, przez bilety do kin aż po strefy relaksu zaaranżowane w biurach. Coraz częściej firmy rezygnują z dress codu, a do pracy pozwalają przychodzić z pupilami. Wszystko to, by stworzyć przyjazne i ciekawe miejsce, w którym pracownik będzie mógł czuć zadowolenie i swobodę.

Łączenie pracy z rozrywką dzięki benefitom pozapłacowym to coraz popularniejsza droga, by zapewnić szczęście pracownikom. Nie zapominajmy jednak, że zbyt duża aktywizacja może zostać odebrana jako „uszczęśliwianie na siłę”. Nie możemy bowiem z pewnością stwierdzić z jakiego benefitu pracownik będzie najbardziej zadowolony.

Możliwość samodzielnego wyboru jest dla nas jedną z najważniejszych wartości, dlatego pracodawcy coraz częściej decydują się na umieszczenie dodatkowych środków dla pracownika w internetowej Kafeterii, w której użytkownik sam decyduje jak je wykorzystać. Wachlarz możliwości jest ogromny, dzięki czemu niejednokrotnie pracownicy mogą spróbować czegoś nowego. Odkrywanie zainteresowań, nauka języków obcych lub zwiedzanie nieznanych dotąd miejsc, to tylko niektóre spośród szeregu możliwości. Szefowie firm coraz częściej wiedzą, że umożliwiając pracownikowi poznawanie siebie i swoich pasji, a także stwarzając mu możliwość relaksu i aktywnego spędzania wolnego czasu, wpływają bezpośrednio na samopoczucie i satysfakcję z życia. Coraz szersze zainteresowanie polityką benefitów oraz pozytywny odbiór wśród pracowników świadczy o tym, że z powodzeniem możemy zakwalifikować ten trend do dobrych praktyk, wpływających na szczęście osób zatrudnionych w naszej firmie.

www.mybenefit.pl