ydarzenie to będzie miało miejsce niezmiennie w Hali Expo- Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi. Akademickie Targi Pracy to jedno z największych i najważniejszych przedsięwzięć na ogólnopolskim rynku pracy, zarówno dla pracodawców, jak i osób poszukujących pracy.

Wystawcy, czyli firmy, które poszukują pracowników pośród absolwentów i studentów z regionu łódzkiego, mają tego dnia możliwość przedstawienia swojej oferty praktyk oraz staży. Jest to doskonała okazja, aby przyszli pracownicy poznali oczekiwania swoich pracodawców z rynku krajowego, ale również zagranicznego. Dodatkowo ATP to wydarzenie, które daje możliwość nawiązania współpracy z organizatorami, czyli największymi uczelniami w regionie: techniczną - Politechniką Łódzką oraz medyczną - Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

Dla firm udział w Targach to doskonały sposób na promocję swoich produktów i usług wśród odwiedzających oraz wystawiających się na ATP. Dzięki temu organizacja może zaprezentować się z zupełnie innej strony, jako nowoczesna, chętna do współpracy z młodymi ludźmi oraz otwarta na ich potrzeby i aspiracje. Te i inne aspekty niewątpliwie wpływają na sposób postrzegania firmy.

Jak podkreślają organizatorzy, Akademickie Targi Pracy są dedykowane wszystkim studentom i absolwentom- nie tylko z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego. Świadczy o tym fakt, że organizatorami są Politechnika Łódzka oraz organizacje działające w jej obszarze: Board of European Students of Technology PŁ (BEST PŁ), Biuro Karier Politechniki Łódzkiej (BK PŁ), Erasmus Student Network – European Youth Exchange Łódź (ESN-EYE Łódź) oraz Koło Naukowe Zarządzania Zasobami Ludzkimi Experience (KN ZZL Experience). Nie możemy zapomnieć, że to wielkie wydarzenie nie odbyłoby się bez pomocy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz jego organizacji: Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (FUMED), Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (ABK UM). Do realizacji wydarzenia przyczynił się także Urząd Miasta Łodzi.

Studenci i absolwenci mają także możliwość w tym dniu uczestniczenia w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach, które prowadzone przez profesjonalnych trenerów podnoszą ich kwalifikacje i uzupełniają oraz systematyzują zdobytą wcześniej wiedzę. Tematy, poruszane na szkoleniach w latach ubiegłych to m.in.:

  • Zarządzanie własną karierą (Biuro Karier Politechniki Łódzkiej),
  • Tworzenie aplikacji biznesowych,
  • Zintegrowane domy przyszłości (Andrew-Lucas),
  • Ryzyko w zarządzaniu projektami (Dell),
  • Lean into your career (Indesit Company Polska Sp. z o.o.),
  • Jak przygotować się do poszukiwań pierwszej pracy (Pracuj.pl).

To bardzo niewielka część szkoleń, jednak pokazuje ona ogromną różnorodność tematyki. Można więc śmiało stwierdzić, że każdy uczestnik warsztatów znajdzie obszar tematyczny, którym będzie zainteresowany.

Dodatkowo w dniu Targów jest dostępna, dla wszystkich studentów i absolwentów, Strefa Doradcza, w której to pod czujnym okiem ekspertów uczestnicy mogą sprawdzić swoje CV oraz Listy Motywacyjne. Podkreśla to jeszcze bardziej znaczenie i prestiż Targów, ponieważ organizatorzy nie tylko oferują świetnych wystawców, ale również gwarantują możliwość konsultacji dokumentów aplikacyjnych z wyśmienitymi specjalistami. Doradzą oni jakie zmiany należy wprowadzić i na co zwrócić szczególną uwagę, aby nasze osiągnięcia zostały jak najlepiej przedstawione.

Nadchodzącą edycję Targów będą uświetniać następujący Sponsorzy: ABB, Ericsson, Euroglas, Exaco, Grupa Tubądzin, Pracuj.pl, Procter & Gamble, Transition Technologies PSC.

Wszelkie informacje podawane będą na bieżąco na oficjalnej stronie internetowej (www.atp.lodz.pl ) oraz fanpage’u ATP. Warto dodać, że udział w szkoleniach oraz wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny.