konkurencji na rynku pracy też można myśleć pozytywnie, ale żeby czerpać z niej korzyści, powinieneś już na starcie swojej kariery zawodowej spełnić jeden warunek: mieć coś, czego większość innych nie ma, czyli przewagę konkurencyjną.

Kończąc edukację na uczelni, w większości wypadków opuszczasz ją z dyplomem w ręku i całą masą wiedzy w głowie, którą masz nadzieję spożytkować w realizacji swoich celów albo po prostu jak najlepiej „sprzedać” przyszłemu pracodawcy. Musisz jednak mieć świadomość, że tak samo myślą inni absolwenci i studenci, którzy chcą swoje umiejętności sprzedać jeszcze lepiej. Pytanie brzmi: kto dotrze do pracodawcy z lepszym pakietem kwalifikacji i będzie miał przewagę już na starcie? Pracodawcy najbardziej lubią połączenie teoretycznej wiedzy zdobytej w trakcie studiów z realnymi (czyt. praktycznymi) umiejętnościami, nabytymi jeszcze w trakcie studiowania. I nie ma wielkiego znaczenia, że te oczekiwania są stawiane absolwentom, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy, bo czynnikiem „rozpieszczającym” działy HR w rekrutacji kończących studia jest właśnie konkurencja.

Część z absolwentów ma już za sobą staże i praktyki w firmach, które są oczywiście cennym doświadczeniem, ale nie zastąpią one twardych i praktycznych umiejętności, z którymi kandydaci zgłaszają się do działów HR.

 

 

Jedną z tych pożądanych na rynku IT kompetencji jest programowanie, którego zastosowanie nie ogranicza się już tylko do działów informatycznych dużych firm. Znajomość programowania przyda się również analitykowi, fizykowi, biologowi jak i wielu innym specjalistom, którzy w swojej pracy chcą świadomie wykorzystywać możliwości współczesnej technologii. To jest teraz uniwersalna umiejętność, która przyda się w bardzo wielu dziedzinach.

Można się go nauczyć nawet w 6 tygodni, decydując się na intensywne wakacyjne kursy organizowane przez Coders Lab, największą polską szkołę IT, która jest partnerem Pracuj.pl. Dla studentów, absolwentów oraz uczniów liceów przewidziane są atrakcyjne zniżki nawet do 20 proc.

Kursy: JavaScript developer: React (Front-end) oraz .NET (C#) developer: Web (Back-end) rozpoczynają się 9 lipca w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

Inwestycja w pożądane na rynku pracy praktyczne kwalifikacje z pewnością sprawi, że zyskasz zdecydowaną przewagę konkurencyjną nad innymi kandydatami i wybijesz się podczas rekrutacji.

Więcej informacji o kursach wakacyjnych dla studentów znajdziesz tutaj >.