o tylko przez robienie możesz zrozumieć, czy chcesz to robić, czy nie chcesz. Od samego dzieciństwa szukamy swojej drogi. Zaczynając od przedszkola, a kończąc na pracy na etacie. Szkoła, uniwersytet, praca pomagają nam zrozumieć, kim tak naprawdę chcemy być, dając nam różne możliwości. Uczymy się różnych przedmiotów, sprawdzamy, czy to lubimy i w taki sposób szukamy pomysłu na siebie.

Testowanie jest tym najlepszym sposobem na to, żeby znaleźć swoją pasje. Bo tylko przez robienie możesz zrozumieć, czy chcesz to robić, czy nie chcesz. Nie warto opierać się na myślach, warto opierać się na praktyce.

Też szukałem swojej drogi w taki sposób. Na samym początku myślałem, że będę stomatologiem, potem przyszła myśl, że będę dobrym chirurgiem. Niestety nie wyszło, bo jak zacząłem się tego uczyć, zrozumiałem, że nie jest to tą rzeczą, którą chcę wykonywać. Potem przyjechałem na studia do Polski i też myślałem, że będę dobrym prawnikiem – jak zacząłem czytać te Polskie przepisy, to też zrozumiałem, że jednak to nie ta rzecz. Tutaj zacząłem poszukiwanie siebie w biznesie. Pierwszy biznes – znowu nie trafiłem, nienawidziłem tej pracy i ludzi, z którymi musiałem współpracować, ale dało to mi zrozumienie, że lubię marketing.

Jak przełożyć swoją pasję na sukces finansowy?

Kiedy już wiesz, jak można zrozumieć kim chcesz być i jakie pasje możesz mieć, to teraz musisz stać się w tej rzeczy ekspertem. Ucząć się specjalizacji z czasem będziesz coraz lepszy w tym, co lubisz robić. Jak staniesz się bardzo dobry, to ludzie sami zaczną się do Ciebie zwracać z propozycjami współpracy.

Codzienne uczenie się prędzej czy później przełoży się na sukces finansowy. Im lepszy będziesz w tym co robisz, tym więcej zaczniesz zarabiać. Prosta zasada, dlatego warto zajmować się edukacją siebie, bo dzięki temu można wiele fajnych rzeczy poznać. Ważnym w tym jest rozwój nie tylko w jednej rzeczy, a również nie można zapominać o innych dziedzinach życia. 80 proc. swojego czasu warto wydawać na uczenie się jednej rzeczy, a inne 20 proc. spędź na uczeniu się wszystkiego, co pozwoli Ci rozwinąć twoją inteligencję. To jest bardzo ważne, bo bycie ekspertem w jednej branży nie jest wystarczające.

W jaki sposób przełożyć ją na sukces finansowy?

Chciałbym, żebyś wyniósł z tego artykułu jak najwięcej, bo tylko konkretne efekty się liczą. Rozpocząłem z tego, od czego większość osób kończy. Nie planowałem niczego, a zacząłem sprzedawać swój produkt, bo wierzyłem w niego. Na samym początku sprzedałem swoje usługi, jeszcze nie wiedziałem w jaki sposób ja mam je wykonać, ale sprzedałem. Dzięki temu, że sprzedałem na początku, miałem po pierwsze motywację do pracy nad tym projektem. Po drugie, miałem pewność, że nie stracę ani czasu, ani pieniędzy, bo już miałem pierwszych klientów. Dokładnie tak samo się stało z książką, którą teraz piszę – najpierw ją sprzedałem, otrzymałem pieniądze za nią, dopiero wtedy zacząłem pisać.

Odwrócenie procesu może przynieść Ci od razu efekty w postaci pieniędzy. Jak to powiedział znany Amerykański biznesmen: „Jeśli ktoś oferuje Ci niesamowitą możliwość, a Ty nie jesteś pewien, czy dasz radę, powiedz „TAK!” i naucz się, jak to zrobić.” – Richard Brandson.