hcąc zachować równowagę pomiędzy życiem i pracą musimy mieć czas na wszystko, co jest dla nas ważne. Warto zastanowić się, co jest istotne dla naszych pracowników, by umożliwić im zaoszczędzenie czasu również w sprawach, które nie są bezpośrednio związane z pracą, a mogą ułatwić im życie. Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i warto postawić na indywidualne podejście oraz pozwolić pracownikom na wybranie tego, czego potrzebują lub na co mają ochotę w danym momencie.

Doskonałym przykładem jest prywatna opieka medyczna – możliwość wizyty u lekarza bez czekania w kolejkach i współfinansowanie opieki przez pracodawcę to sprawy nie do przecenienia. Kanapki, sałatki i owoce dostarczane do pracy są świetnym udogodnieniem, a dofinansowanie do lunchu w dużej mierze załatwia sprawę wieczornego przygotowywania pudełek z jedzeniem do pracy.

Zdobyty w ten sposób czas można spędzić na wiele sposobów i tu także warto podsunąć pracownikom ciekawe rozwiązania – kino, teatr, kręgle z przyjaciółmi, ciekawa książka czy zajęcia sportowe pozwolą im się zrelaksować i zregenerować po intensywnym dniu pracy. W weekend mogą wybrać się na przejażdżkę rowerową albo wycieczkę do innego miasta, latem do parku rozrywki, a zimą na narty.  

Rozwiązaniem, które najlepiej sprawdza się w takiej sytuacji są platformy internetowe, na których pracownicy sami wybierają benefity, jakich w danym momencie potrzebują. Pracodawca ma bezpośredni wpływ na zakres takiej oferty, może więc proponować pracownikom rozwiązania dopasowane do ich potrzeb, ale także inspirować ich do aktywnego i ciekawego spędzania czasu po pracy.

 

 


©2017 Mediaplanet / Illustrations & design: Izabela Krawczyk / text: MyBenefit