rzez work-life balance rozumiem umiejętność dążenia do równowagi między wszystkimi wartościami, które są dla człowieka istotne w danym momencie życia – mówi Marcin Urbańczyk, dyrektor zarządzający Grupy OLX Polska. – Trzeba tak umieć ustawić priorytety, by nie być stratnym na żadnym z życiowych pól.

Choć o tym, jak kształtują się te priorytety każdy decyduje indywidualnie, trudno zaprzeczyć, że im bardziej komfortowe mamy warunki pracy, tym łatwiej nam dążyć do równowagi. Dlatego biuro zaprojektowano z myślą o wygodzie pracowników.

– Każdy w dowolnym momencie może wstać od biurka, by pracować w wygodnych dla siebie warunkach, niezależnie od tego, czy uzna za takie izolowaną salkę do pracy indywidualnej, przestronny taras czy... hamak. Stanowiska dostosowane są do każdego rodzaju aktywności: dysponujemy przestrzeniami do pracy zdalnej, cichej, zespołowej. Na chwilę odprężenia można pozwolić sobie w pokojach relaksu, przy kawie lub podczas zespołowych aktywności sportowych – wylicza Agata Mendyk, HR Business Partner w Grupie OLX. I dodaje: Wiemy, że wspólne posiłki sprzyjają integracji, dlatego biuro wyposażono w przestronne kuchnie, w których codziennie czekają świeże owoce i warzywa, a raz w miesiącu odbywają się firmowe lunche i śniadania, na których gościmy interesujących ludzi i prowadzimy inspirujące rozmowy, nie tylko o pracy.

Zarządzanie czasem, który każdy dzieli między pracę a życie prywatne ułatwia też możliwość pracy z domu, do której mają prawo wszyscy pracownicy. W okresie letnim chętnie korzystają oni także z summer hours, czyli możliwości wydłużenia weekendu o kilka godzin, pod warunkiem wcześniejszego ich odpracowania.

 

Grupa OLX wspiera pracowników tak, by mogli odnaleźć i utrzymać równowagę między obowiązkami służbowymi a innymi ważnymi dla nich aspektami życia.

 

Ale na work-life balance pozytywnie wpływa nie tylko sprawne administrowanie czasem i komfortowe biuro. W dążeniu do wyznaczonych celów istotne jest również kształcenie i podnoszenie zawodowych kwalifikacji. Dlatego do dyspozycji pracowników jest platforma szkoleniowa z szeroką ofertą kursów online, a także budżet szkoleniowy, w ramach którego pracownicy mogą zapisać się na studia, konferencje czy szkolenia. Budżet to nie wszystko. – Jeśli ktoś zna kierunek, w którym powinien podążać, wie, nad jaką kompetencją powinien pracować, ale nie wie, w jaki sposób, dział HR pomaga wybrać odpowiednią drogę – wyjaśnia Agata Mendyk. – Jesteśmy gotowi, by wspierać pracowników na każdym etapie jego zawodowego rozwoju – podkreśla.

 

Zobacz na filmiku, jak pracujemy!