taż zawodowy to świetna okazja do konfrontacji zdobytej podczas studiów wiedzy z pracą „na żywym organizmie”. Z takiej okazji korzysta z coraz więcej młodych osób. Decydują się na podjęcie stażu, głównie po to, aby jak najszybciej zdobyć bezcenne doświadczenie i wzbogacić swoje CV. Ważny jest też fakt, że jak podają badania, dla większości pracodawców odbyty staż jest elementem, który wyróżnia kandydata na rynku pracy. O czym jeszcze należy pamiętać? Staż warto odbyć w dużej, renomowanej firmie, w międzynarodowym i kreatywnym zespole, gdzie mamy dostęp do najnowszych technologii, nowoczesnych urządzeń i systemów informatycznych. Warto stawiać na najlepszych!

FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A. także stawiają na najlepszych. Od 5 lat prowadzimy autorski program stażowy, z którego skorzystało już 155 studentów z 7 wiodących polskich oraz europejskich uczelni. 80 z nich zdecydowało się zostać z nami po zakończeniu stażu, a większość otrzymała propozycję zatrudnienie.

Dlaczego studenci wybierają staż w FORTE?

– Wybrałem FORTE, ponieważ jest to duża, prężnie rozwijająca się firma, która daje możliwość rozwoju młodym ludziom. Staż w FORTE był dla mnie strzałem w dziesiątkę. Udowodnił, że wybrałem dobrą dla siebie drogę rozwoju zawodowego. Wzbudził we mnie chęć tworzenia czegoś nowego i dał ku temu możliwość – Michał Bednarczyk, student SGGW, stażysta w roku 2016, obecnie Technolog w FORTE.

– Ze względu na rozbudowany plan stażu. Dzięki takiemu planowi miałam możliwość zobaczenia, jak działa firma oraz zapoznałam się z pracą osób na różnych stanowiskach – Małgorzata Pietruszka, studentka Politechniki Białostockiej, stażystka w roku 2016.

– Wybrałam FORTE, ponieważ już od wielu lat produkty FORTE są dla mnie synonimem jakości i solidności. Firma ciągle się rozwija i inwestuje – Monika Floryszczyk, studentka SGH, stażystka w roku 2016.

Co warto wiedzieć o stażu zawodowym w FORTE:

  • Trwa 3 miesiące.
  • Stażysta otrzymuje wynagrodzenie.
  • Dzień pracy stażysty trwa 8 godzin.
  • O staż mogą się ubiegać się studenci kończący studia inżynierskie/magisterskie.
  • Podczas odbywania stażu, FORTE zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie w ciągu pracy.
  • Każdy stażysta posiada opiekuna, który sprawuje nad nimi opiekę merytoryczną i wspiera w codziennej pracy.
  • Aby dostać się na staż należy przesłać swoje CV na adres rekrutacja@forte.com.pl i pozytywnie przejść przez proces rekrutacyjny.
  • Oferty stażu dostępne są na stronie www.forte.com.pl, zakładka Kariera – Staże.

Poznaj historie naszych stażystów

Wielu z naszych stażystów wkrótce po rozpoczęciu pracy w FORTE awansowało na wyższe stanowiska i dziś są kluczowymi osobami w swoich obszarach. Oto niektóre historie:

Natalia Ruszuk, zastępca kierownika Działu Technicznego

Od dziecka ciągnęło mnie do „męskich zajęć”. Rozpoczynając studia na Wydziale Mechanicznym byłam jedną z 9 dziewczyn z ponad 270 chłopaków. Na początku nie było lekko, ja jednak postawiłam sobie za cel, że dam radę i uzyskałam tytuł mgr inż. mechaniki pojazdowej. Karierę w FORTE zaczynałam jako stażystka. Otrzymałam propozycję pracy na stanowisku referenta ds. technicznych, a następnie specjalisty ds. technicznych Po 1,5 roku od zakończenia stażu zostałam zastępcą kierownika Wydziału Utrzymania Ruchu – tak więc moja kariera przebiegała bardzo dynamicznie. Pracując w Dziale Utrzymania Ruchu czuję się jak ryba w wodzie.

Aneta Karwowska, technolog zakładowy

Staż w FORTE był początkiem tego, co lubię i co zawsze chciałam robić. A dlaczego FORTE? Kierowałam się chęcią zdobywania doświadczenia w pionierskiej firmie, a tak postrzegałam FORTE. Uznałam, że to doskonałe miejsce do wykorzystania zdobytej na studiach wiedzy i zamienienie jej w praktykę. Tu ewoluuje moja wieloletnia pasja i zamiłowanie do wyrobów meblarskich. Tutaj obserwuję cały proces technologiczny, w którym powstają rzeczy piękne i użyteczne. Cieszę się, że mam możliwość współpracy z profesjonalistami i spełniania się w zawodzie. Polecam każdemu, aby przekonał się osobiście, jak dobrym startem jest staż w trakcie studiów lub zaraz po nich. Wiara w siebie i dążenie do realizacji swoich celów dało wynik – dziś pracuję w wymarzonym zawodzie! Technolog zakładowy to między innymi odpowiedzialność za proces technologiczny, programowanie obrabiarek i kontakt z produkcją. Robię to co lubię!

Michał Dąbrowski, dyrektor Biura Jakości

Na staż trafiłem jako młody absolwent Technologii Drewna. Po nim zatrudniłem się jako referent ds. zakupów w komórce importowej. Teraz jestem dyrektorem Biura Jakości i odpowiadam za jakość produkcji w całej firmie. Pociągają mnie nowe wyzwania i ambitne cele, lubię dynamiczne tempo pracy w FORTE. Kiedyś obiecałem sobie, że nie będę pracował w miejscu, w którym będę odliczał godziny do końca pracy, a tutaj jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło. Bardzo lubię i cenię ludzi, z którymi pracuję. Są wśród nich osoby, które mi imponują i od których sporo się uczę.

Polska jest meblową potęgą

Branża meblarska to jedna z najsilniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Jako szósty producent i czwarty eksporter mebli na świecie Polska osiągnęła dziś status lidera branży.

FORTE jest czołowym polskim i europejskim producentem i eksporterem mebli w paczkach do samodzielnego montażu. Spółka posiada cztery nowoczesne zakłady produkcyjne w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Hajnówce i Białymstoku, a w 2016 roku zainicjowała największą w swojej historii inwestycję. W Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstał zakład produkcji płyty wiórowej i hala magazynowa. Do 2021 roku powstanie tam także piąta fabryka mebli wraz z infrastrukturą logistyczną. To największa i najnowocześniejsza inwestycja branży meblowej w całej Europie ostatnich kilkunastu lat. W związku z inwestycją, FORTE zwiększy zatrudnienie o kilkuset pracowników.

Nie tylko biznes

FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A. to silna organizacja gospodarcza, która w swojej działalności opiera się na uniwersalnych wartościach: odpowiedzialności, rozwoju, współpracy i wrażliwości.

Te wartości stale nam towarzyszą i odnoszą się do wzajemnych relacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji. W oparciu o nie budujemy przyszłość FORTE i przyszłość naszych pracowników. Chcemy być dobrym partnerem dla naszych klientów, inwestorów, dostawców oraz pracowników i ich rodzin, naszych sąsiadów. Dlatego m.in. otworzyliśmy dwujęzyczne przedszkole firmowe, prowadzimy zajęcia językowe dla dzieci pracowników, wspieramy działalność firmowych sekcji sportowych, chętnie angażujemy się w organizację lokalnych wydarzeń kulturalnych i sportowych, prowadzimy Akademię FORTE, w której pracownicy kształcą się i podnoszą swoje kompetencje. Wierzymy, że rozwój naszych pracowników wpływa na rozwój naszej firmy i nierozerwalnie się z nim wiąże.

Jeżeli bliski są Ci takie same wartości, jeżeli chcesz współtworzyć sukces naszej firmy, a przy tym jesteś osobą ambitną i nie boisz się nowych doświadczeń, dołącz do nas!

Aplikuj na staż w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A.!