studia

TOPICS

Kredyt studencki też może czegoś nauczyć

Studia to wydatki – wiedzą o tym dobrze nie tylko studenci, ale również ich rodzice. Na szczęście żacy i doktoranci mogą skorzystać z finansowego wsparcia w postaci kredytu studenckiego. Może on się przydać nie tylko do załatania dziury w domowym budżecie.

Chcesz zmienić branżę? Działaj w organizacji studenckiej!

Brzmi intrygująco? Nic dziwnego. Kandydaci na studia wybierają wydziały i kierunku kierując się różnymi motywami. Jedni kontynuują tradycje rodzinne, inni wręcz z nimi zrywają, wielu decyduje się na obiecujące kierunki, a inni idą za głosem serca i intuicji kierując się swoimi zainteresowaniami.

Jak wybrać studia?

Jeśli ma to być świadoma decyzja to jej podjęcie wymaga czasu. Prawdopodobnie, jeśli ktoś nie ma jeszcze żadnych pomysłów na swoją zawodową przyszłość, będzie musiał podjąć wiele działań, które go do podjęcia tej decyzji przybliżą. Bardzo ważne jest, by nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

Strachy i lęki zachowaj na czas ostateczny

Jeżeli zastanawiasz się, czy spróbować własnego biznesu. Jeżeli boisz się straty stabilności na rzecz niewiadomej. Jeżeli nie wiesz, czy powinieneś zaryzykować… Odpowiedz sobie na pytanie, czego bałeś się 15 lat temu, czego 10 lat temu, a czego 5 lat temu.  

Studia – czas budowania CV

Korzystne warunki zatrudnienia, przejrzysta umowa, interesujące zadania i sympatyczna atmosfera, czyli satysfakcja i poczucie bezpieczeństwa – tak w skrócie zdefiniować można dobrą pracę. Czy trudno taką znaleźć?