Home » Branża IT » Kariera w IT
branża IT

Kariera w IT

Iza Wojtaszek
Iza Wojtaszek

Iza Wojtaszek

Magister psychologii, trener biznesu

Masz dość dojazdów? Dość wstawania na 8? Dość zakładania krawata? Chcesz więcej zarabiać? Zostawić po sobie ślad?

Możesz już teraz pracować w piżamie z domu o dowolnej porze! Wyobraź sobie, prace z dowolnego miejsca na ziemi, czy to z Bali, Doliny Krzemowej czy Warszawy. Możesz konkurować z całym światem, bez względu na miejsce pochodzenia czy zamieszkania. Według firmy badawczej PBS DGA już co siódma firma decyduje się na zatrudnienie pracowników w trybie zdalnym lub stwarza warunki do wykonywania takiej pracy.

Możesz pracować w projektach, które są nie tylko ewolucyjne, nie tylko rewolucyjne, co wkrótce będą historyczne. Według specjalistów w przeciągu 5 do 10 lat prawie każdy aspekt naszego życia będzie zdigitalizowany. Już mamy elektroniczne: bankowość, PITy, zakupy, pocztę, spotkania przez Skypa czy wideokonferencje. Reszta jest w trakcie cyfryzacji.

Jak myślisz kto to wszystko zrobi?

Pan, Pani, społeczeństwo… Te realia, nie dotyczą tylko ludzi mających wyższe wykształcenie w IT, a nas wszystkich. Cokolwiek robisz w życiu łączy się to z IT. Czy tego chcesz czy nie już pracujesz w IT lub wkrótce będziesz!

Teraz najlepsze! Zgadnij, co daje największą gwarancje zatrudnienia i dobrych zarobków? Jeśli wierzyć prognozom, taką pewność daje połączenie kompetencji technicznych ze społecznymi w jeden zawód. To właśnie takich ludzi branża IT i obecny świat potrzebuje najbardziej.

Dla przykładu, Ola. Przyjechała za pracą do Warszawy w 2008 r. tuż po studiach ekonomicznych. Okazało się, że jej zamiłowanie do rozwiązywania problemów i rozmawiania z ludźmi wystarczyły do tego, by zaczepić się w pomocy technicznej w IT. Szybko przeszła do wdrażania biznesowego oprogramowania IT w międzynarodowych firmach, by w końcu zostać menedżerem zespołu IT.

Tymczasem zamiast korzystać z możliwości jakich nie mieli nasi przodkowie, wielu z nas grzęźnie w pierwszych lepszych pracach.

Czy ty korzystasz z tego innowacyjnego czasu, by wieść swoje wymarzone życie zawodowe?

Już dziś zaplanuj swoją przyszłość z myślą o tym, że już działasz w IT, i to się nie zmieni. Zmienić się mogą tylko twoje zarobki. Na lepsze. Zacznij od określenia, które twoje kompetencje zarówno techniczne jak i społeczne możesz wykorzystać w karierze już dziś.

Dzięki temu przyczynisz się do digitalizacji naszego świata i nieuchronnie zapiszesz się w historii na kartach Wikipedii, nawet jeśli nie jesteś informatykiem, nawet pracując z domu w piżamie.

O autorce: Iza Wojtaszek, ma 14 lat doświadczenia w zdobywaniu pracy, włączając w to doświadczenia z bycia po drugiej stronie muru jako rekruter. Uważa, że prawie każdy może mieć pracę marzeń, i dlatego na co dzień jest konsultantem zdobywania wymarzonej pracy. Z wykształcenia jest Magistrem Psychologii oraz kwalifikowanym Trenerem Biznesu. Obecnie pracuje (w piżamie z domu) w PracaNaWymiar.pl, gdzie prowadzi program „Zdobądź pracę marzeń”. Wejdź na www.PracaNaWymiar.pl i pobierz bezpłatne: wideo prezentację na temat kariery w IT „Zhakuj pracę marzeń” i eBooka „STARTuj w pracę MARZEŃ”.

Next article